Aktualność

Podziękowania za wsparcie od Jastrzębskiego Węgla – Mistrza Polski

W sezonie 2020/2021 po 17 latach przerwy Jastrzębski Węgiel po raz drugi w historii Klubu został mistrzem Polski. Wywalczone złoto w PlusLidze to w sumie 13. medal mistrzostw Polski w klubowej kolekcji.

Na przestrzeni lat w drużynie Jastrzębskiego Węgla występowało wielu reprezentantów Polski, medalistów mistrzostw świata, olimpijczyków oraz medalistów olimpijskich. Jastrzębski Węgiel wychował wielu znakomitych siatkarzy. W Klubie grało wiele gwiazd światowej siatkówki, takich jak: Plamen Konstantinow, Guillaume Samica, Paweł Abramow, Michał Łasko, Michał Kubiak, Zbigniew Bartman, Michal Masny, mistrz olimpijski z Pekinu, Amerykanin Scott Touzinsky, dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski. Drużynę prowadzili znakomici trenerzy, którzy odnosili sukcesy także w innych zespołach. W sezonie 2021/22 w zespole grają mistrzowie olimpijscy z Tokio w barwach Francji: Benjamin Toniutti oraz Stephen Boyer. Jastrzębski Węgiel mocno inwestuje w młodzież. Od sezonu 2012/2013 Klub z powodzeniem realizuje projekt młodzieżowej siatkówki pod nazwą Akademia Talentów Jastrzębskiego Węgla. W ciągu dziewięciu lat działalności młodzi adepci Akademii wywalczyli na szczeblu wojewódzkim i krajowym 50 medali! Nadrzędnym celem Akademii jest jednak wyszkolenie przyszłych reprezentantów Polski i medalistów olimpijskich.

Spółka JSW Ochrona Sp. z o.o. jest dumna z sukcesu, który osiągnął Klub Sportowy Jastrzębski Węgiel i cieszy się , że miała w tym swój mały udział, poprzez chronienie tego, co najlepsze.

Życzymy owocnego kolejnego sezonu i dalszych sukcesów!!!